Водостічні системи

Водостічні системи

Водостічні системи необхідні практично будь-який покрівлі. Вона дозволить зробити стік опадів з поверхні покрівлі керованим, відводячи дощову воду і талий сніг. Захисні властивості такої системи зберігають зовнішній вигляд будівлі, оберігаючи фундамент, фасад, цоколь і вимощення від зволоження, що приводить до передчасного руйнування, тим самим продовжуючи термін його служби. Крім того, системи можуть бути ще і декоративними, підкреслювати перехід від даху до стін, від фронтону до фасаду. Такий будинок буде виглядати стильним, сучасним і елегантним.

У самому простому варіанті вода з покрівельного покриття (скатного даху) стікає безпосередньо на землю. Такий спосіб водовідведення зазвичай називають неорганізованим. Неорганізований водовідведення виправданий виключно в невеликих будовах з односхилим дахом, причому за умови, що вода не потраплятиме на тротуари. Такий водовідведення призводить до пошкодження елементів фасаду, руйнування цоколя, передчасного зносу фундаменту через надмірно високе гідростатичне навантаження.

При організованому зовнішньому водовідведенні стікає з покрівлі вода по жолобах відводиться до зовнішніх ринв. Сучасні системи водовідводів мають повну комплектацію всіх необхідних елементів, у тому числі і кріплення. Форма жолобів і труб може бути круглої і прямокутної. Застосування того чи іншого типу елементів визначається естетичним сприйняттям загальної архітектури будівлі і вибирається архітектором або господарем будинку.

Водостічні системи мають найширший спектр розмірів жолобів і труб. Розмір кожного елемента розраховується відповідно до вимог нормативних документів, при цьому завжди є можливість комбінувати розміри елементів, роблячи кожен раз оптимальний вибір за вартістю комплекту. При розрахунку враховується ухил і площа даху, а також кількість і розташування точок стоку води

Найпоширеніші матеріали для виробництва водостоків – ПВХ, оцинкована сталь з полімерним покриттям.

Водостічні системи з ПВХ – пластикові водостоки з кожним роком користуються все більшою популярністю. Вони стійкі до несприятливих природних впливів, корозії, хімічних впливів (кислот і вуглеводнів) і ультрафіолетових променів, а так само прості в установці. З’єднання окремих елементів може здійснюватися клейовим способом, а також за допомогою гумових ущільнювачів.

Пластмасові конструкції, так само як і ряд інших матеріалів, мають властивість змінювати лінійні розміри при температурних перепадах. Водостоки з гумовими ущільнювачами компенсують наслідки такого явища за рахунок вільного з’єднання елементів. У клейових системах водостоків застосовуються розширювальні елементи (рядові і воронки).

Металеві водостічні системи – для виробництва елементів водозливних систем застосовують гарячеоцинковану сталь товщиною 0,5 – 0,7 мм. Як полімерного матеріалу використовується Пластізол або Пурал, причому на відміну від покрівельного матеріалу, полімер наноситься на обидві сторони листа. Завдяки пластиковому покриттю водостічна система може витримувати перепади температур від -40 ° С до 120 ° С, що дозволяє використовувати її в будь-яких кліматичних умовах.

Основною перевагою сталевих водостічних систем є висока міцність елементів, що дуже важливо для систем що працюють під навантаженням снігу і льоду. Водостічна система буде настільки довговічна, насколь буде забезпечена корозійна стійкість полімерного покриття і стійкість покриття до впливів середовища.

Потрібна професійна консультація?

Чи є якісь запитання? Ми готові допомогти!